עכבר מחשב

מידע על מבחני אמי"ר

מבחן אמי"ר (אנגלית מיון לרמות) הינו מבדק מעשי המאפשר למוסדות לימוד אקדמיים לבחון את רמת האנגלית של המועמד ללימודים ובהתאם לתוצאות המבחן למיין ולסווג את רמת האנגלית שלו ללימודי קורסי אנגלית הנדרשים ללימודיו, או לחילופין, להעניק לו פטור מקורסי האנגלית.

למבחני אמי"ר ניגשים כלל המועמדים ללימודים אקדמיים המעוניינים בין היתר לשפר את הציון אותו הם קיבלו בפרקי האנגלית בבחינה הפסיכומטרית, וזאת לצרכי קבלתם למסלולי לימודים הרצויים להם. כמו כן, למבחני אמי"ר ניגשים כלל המועמדים ללימודים אקדמיים המעוניינים לסווג את רמת האנגלית שלהם מתוך מטרה להימנע מקורסי לימוד באנגלית לאורך תקופת לימודיהם ובכך לקצר את מספר הקורסים להם הם ידרשו. כך או אחרת, קורס הכנה למבחן אמיר הינו קורס אפקטיבי המסייע לנבחן להיערך בהתאם לאופי ומבנה המבחן וזאת באמצעות התנסות מעשית במענה על מבחן אמיר לדוגמא לאורך הקורס.

מבנה הבחינה

בחינת אמי"ר מורכבת משלושה פרקים שונים כאשר בכל פרק מוצגים בפני הנבחן שאלות אמריקאיות עליהן הוא נדרש לענות את התשובה הנכונה מתוך 4 אפשרויות העומדות לפניו. לכל אחד משלושת חלקי הבחינה מוקצה לנבחן פרק זמן ממוצע של 20 עד 25 דקות, כאשר בכל פרק מופיעות בין 22 ל-29 שאלות. כפועל יוצא מכך, הנבחן נדרש לענות על כל שאלה בפרק זמן של קצת פחות מדקה בממוצע. פרק השלמת המשפטים נועד לבחון את יכולותיו של הנבחן בכל הנוגע ליישום אוצר מילים בהקשר הנדרש, פרק השאלות ניסוח מחדש נועד לצרכי בדיקות יכולותיו של הנבחן בהבנת משפטים באנגלית והיכולת לזהותם כאשר הם מנוסחים מחדש ואילו הפרק העוסק בהבנת הנקרא נועד לבחון את יכולות הקריאה וההבנה של הנבחן תוך כדי מענה על שאלות עבור כל קטע קריאה לו הוא נדרש במהלך הבחינה. ההרשמה למבחני אמיר מתבצעת כיום באמצעות אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה או לחילופין באמצעות ערכות הרשמה הניתנות לרכישה בחנויות הספרים המובילות, במוסדות הלימוד האקדמיים אליהם אתם מעוניינים להתקבל. חשוב שתדעו: החל משנת 2018 מבחני אמיר יתקיימו בארבעה מועדים שונים לאורך השנה: הראשון במהלך החודשים מרץ-אפריל, השני במהלך חודש יולי, השלישי במהלך חודש ספטמבר והרביעי במהלך חודש דצמבר.

הרשמה למסלול קורס הכנה למבחן אמיר איננו מיועד לשפר באופן משמעותי את רמת האנגלית שלכם אך הוא בהחלט מיועד לצרכי הכנתכם ברמה הגבוהה ביותר לקראת הבחינה. באמצעות תרגול חזור לו תדרשו במהלך קורסי ההכנה ובאמצעות מבחן אמיר לדוגמא עליו תדרשו לענות שוב ושוב במהלך הקורס, תוכלו לשפר את מוכנותכם לבחינה באופן היעיל והאופטימאלי ביותר.