אספרגוס

שיבולת שועל –התוספת הבריאה לכל ארוחה

שמירה על אורח חיים בריא מתאפיינת בין היתר בהפקדה יתרה על פעילות ספורטיבית מתונה וצריכה של מזונות עשירים ברכיבים בריאותיים, כאשר השילוב בין השניים מאפשר לנו לשמור על רמת חיוניות ואנרגיה לאורך כל שעות היום. במידה וגם אתם קיבלתם החלטה לשמור על אורח חיים בריא, זה הזמן לדעת הכול על היתרונות הבריאותיים הנלווים לצריכה קבועה ותדירה של שיבולת השועל.

שמירה על אורח חיים בריא זה בראש ובראשונה להפקיד על ארוחת בוקר מלאה ומזינה המכילה בתוכה את כל אבות המזון הנדרשים לכם לצורך חידוש מקורות האנרגיה של הגוף לאחר שעות הצום במהלך שנת הלילה. צריכה של שיבולת שועל במהלך ארוחת הבוקר, בין אם מדובר בארוחה מלאה המשלבת מספר מתכוני בריאות ובין אם מדובר בארוחה קלה של קערת קוואקר, תאפשר גם לכם ליהנות מתוספת בריאה לארוחה המוגדרת על ידי רבים וטובים כארוחה החשובה ביותר במהלך היום.

שיבולת השועל- מדוע מומלץ לשלב אותה בכל ארוחה?

שיבולת השועל הנמנה על אחד מחמשת מיני דגן, הינו מצרך מזון פשוט ובסיסי אותו ניתן להוסיף לכל מתכון בריאות כזה או אחר. היתרון הבריאותי הנלווה לצריכה קבועה וסדירה של שיבולת השועל מבוסס על עשרות מחקרים הנערכים ברחבי העולם המעידים על תרומת השיבולת להיבטים בריאותיים שונים. אחד מההיבטים קשור לכך ששיבולת השועל הינו מצרך מזון עשיר בסיבים ממיסים התורמים רבות לבריאות הלב. נוכחותה של שיבולת השועל מדי יום  תוכל לסייע לכם להימנע מלחץ גם גבוה. בנוסף לסיבים הממיסים, שיבולת השועל מכילה גם כמות גדולה של סידן ואשלגן המסייעים גם הם להורדת לחץ הדם. במחקר מקיף שנערך בשנת 2011 נמצא כי צריכה יומית של סיבים תזונתיים המצויים בשיבולת השועל מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן מעי הגס.

בנוסף להיבט הבריאותי, הסיבים התזונתיים המצויים בשיבולת השועל מסייעים להפחתת תחושת הרעב בין הארוחות, ובכך, שיבולת השועל יכולה לסייע לכם לשמור על משקל גוף תקין ובריא לאורך זמן. שיבולת שועל מתאפיינת גם בריכוזים גבוהים של אבץ, נחושת, ניאצין, סלניום ותיאמין המסייעים להגנה על בריאות העור. במחקר שנערך על ידי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה נמצא כי צריכה קבועה של שיבולת השועל יכולה לאזן את רמת החומציות בעור ובכך למנוע בעיות עור ואף לפעול לריפוי מחלות עור שונות. לנוכח כל היתרונות הבריאותיים הנלווים לשיבולת השועל, אנו ממליצים גם לכם לצרוך אותה כתוספת בריאה לכל ארוחה במסגרת הכנת מתכוני בריאות לכל אחת מהארוחות במהלך היום.