שולחן ערוך

היתרונות הבריאותיים של ירקות שורש

 

אוהבים לאכול ירקות? זה הזמן להכיר את היתרונות הבריאותיים הנלווים לירקות השורש הגדלים ומתפתחים בתוך האדמה וכפועל יוצא מכך אוצרים בתוכם את כל האנרגיה העצומה של אמא-אדמה. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע כללי אודות הרכיבים הבריאותיים הנלווים לכל אחד מירקות השורש המוכרים והאהובים.

ירקות שורש נמנים על קבוצת הירקות הגדלים ומתפתחים בתוך האדמה. קבוצת ירקות זו מונה בין היתר ירקות כגון: פטריות, צנון, קולורבי, גזר, סלק ובטטה. אחד מהמאפיינים הבולטים של ירקות השורש טמון בעובדה שכלל ירקות השורש הינם בעלי חשיבות רבה לשמירה המערכת החיסונית ומערכת העיקול והם תורמים רבות לבריאות העור ואף לראייה.

סוגים שונים של ירקות השורש ויתרונותיהם הבריאותיים

אחד מירקות השורש הנפוצים הוא הקולורבי המתאפיין בטעם מתוק ומר כאחד. ירק זה עשיר בויטמין C, סידן וברזל והוא מסייע בין היתר להקלה על כאבים בגוף. כמו כן, שתיית מיץ קולורבי מהווה פתרון יעיל וטבעי לטיפול במערכת הנשימה והוא מסייע רבות לתפקוד תקין של הריאות. במידה ותמהלו את מיץ הקולורבי שלכם במעט דבש תוכלו ליהנות מפתרון טבעי לבעיות כגון צרידות וליחה. ירק שורש נוסף בעל יתרונות בריאותיים הינו הגזר. ירק זה מכיל כמות גדולה של ויטמין A  ו-בטא קרוטין והוא נחשב לירק המסייע בין היתר לפתרון בעיות עיכול. כמו כן, הגזר ידוע כירק התורם לבריאות העיניים והוא מסייע לטפל בעיניים יבשות. ירק שורש נוסף הינו הצנון הידוע בטעמו החריף-מתוק. ירק זה יכול לסייע לכם להתמודד עם בעיות עיכול ובטן נפוחה, שיעול ובעיות בדרכי הנשימה. כמו כן, הצנון מסוגל לטפל באבנים בכיס המרה והכליות והוא מומלץ לאכילה מדי יום ביומו!

אחד מירקות השורש המזינים והבריאותיים ביותר הינו הבטטה המתאפיינת בטעמה המתוק. הבטטה טובה בין היתר לטיפול בעצירות ובעיות עיכול שונות, יעילה להתמודדות עם מצבי חולשה ועייפות ומסייעת גם לטיפול בכיבי קיבה כגון אולקוס וטחורים. הבטטה מכילה ויטמין A המסייע לשמירה על המערכת החיסונית והיא עשירה גם במינרלים, מגזניום ואשלגן התורמים למניעת יתר לחץ דם ומחלות לב. לסיכום, ירקות שורש הן קבוצת ירקות חיונית אותה מומלץ לשלב בכל ארוחה במהלך התפריט היומי, בין אם מדובר באכילת רצועות קולורבי טריות או פטריות מטוגנות בסלט עם רצועות גזר וצנון, ובין אם מדובר בהכנת תבשילים אפויים בעזרת בטטה. הוסיפו ירק שורש לכל ארוחה וגם אתם תוכלו ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים המסייעים לטיפול טבעי של הגוף.