טיפים לעיצוב חדר השירותים

חדר השירותים הוא אולי לא החדר שעליו מדברים מיד כאשר חושבים על עיצוב הבית, אבל כדאי לזכור שמדובר בחדר שכל בני המשפחה והאורחים מבקרים בו ושוהים בו לעתים תכופות. נעים במיוחד להתגורר בבית שבו אפילו חדרי השירותים זוכים למגע עיצובי יפה ומושקע, אשר הופך את השימוש בהם למזמין ומעניין יותר. חשוב לדעת שמעצבים בהחלט מקדישים זמן ומחשבה לעיצוב חדרי השירותים שהם במקרים רבות קטנים ומאתגרים. ממש כמו המעצבים, גם בעלי הבית יכולים להשקיע בחדר הזה ולחדש את פניו – אפילו בתקציב מוגבל ובדירות שכורות. החוויה של המרת חדר שירותים מתקלף ובעל מראה מוזנח לחדר רענן ומזמין בהחלט משתלמת.
כאשר אתם באים לעצב את חדר השירותים יש כמה אלמנטים שכדאי לקחת בחשבון. ראשית – תאורה ואוורור. שנית – מתקני הסניטציה עצמם – הכיור, הברז וכמובן האסלה עצמה. לאסלה ישנם שני אביזרים חשובים שנספחים אליה: מכסה אסלה ומיכל הדחה. ולבסוף כמובן מומלץ לשים לב לריצוף ולקירות עצמם. כאשר אין תקציב גדול לשיפוץ מומלץ להתמקד באביזרים שקל להחליף או לשפר אותם: צבע רענן לקירות, ברז חדש וכמובן גם מכסה אסלה חדש. בנוסף, בחנויות ייעודיות ניתן למצוא כיום מיכל הדחה לכל טעם, סגנון ותקציב ואין כל סיבה להרגיש כבולים למיכל מכוער וישן.
שיפוץ והרמת פנים לחדר השירותים
לפני שאתם מתחילים לשנות את מראה חדר השירותים כדאי לחשוב על המראה שאתם מנסים להשיג. אפילו בחדרי השירותים ישנן אופנות ומגמות עיצוב שכדאי להתעניין בהן וללמוד עליהן ממגזינים או מחיפושים ברשת. ראשית, אפשר לבחור באווירה היוקרתית של ספא או בית מלון יוקרתי: בחרו באביזרים מבהיקים במראה מודרני וקר, והשתדלו ליצור אווירה נקייה ונוצצת ככל האפשר. המעיטו בקישוטים למעט אולי עציץ מיוחד כמו פרחי סחלב ודאגו למגבות מפנקות ולמראה סטרילי ונקי ככל האפשר. לחילופין, בחרו במראה הכפרי: טפט פרחוני, אביזרים חמים ואפילו תמונות קטנות על הקירות ליצירת מראה ביתי ומיושן.
סגנון אהוב אחר הוא סגנון הרטרו, שבו ניתן לשלב מכסה אסלה מיוחד, טפטים מתאימים ושפע קישוטים בסגנון שנות השבעים. לצעירים או ילדים בחרו במכסי אסלה צבעוניים ומשעשעים וצרפו צבעים עזים ופסלונים של צעצועים. וכמובן – אנשים רבים מעדיפים אביזרי פינוק כגון מושבי אסלה מעץ, מושבים מתכווננים, מחממים ואפילו כאלה בשילוב מתקני ניקוי היגייני. לכל אחד ואחד מסגנונות העיצוב צרפו מיכל הדחה לכל טעם, סגנון ותקציב שישתלב היטב במראה הכללי.