שלד בניין מעץ

תכנון המטבח המושלם

מי אמר שמטבח מיועד להיות רק בין ארבעת כתלי הבית? צאו קצת מהקופסה (ומהבית) וצאו אל הגינה. תכנון של מטבח גינה הוא משהו שיכול לשדרג לחלוטין את חוויית האירוע בבית עם גינה או מרפסת גדולה. לא מדובר רק בתוספת של גריל גז למרפסת הבית. מטבחים אלה הם עולם ומלואו מבחינת העיצוב והאפשרויות אשר הם מספקים לאירוח ולבילוי משפחתי.

היתרונות של מטבח חיצוני

לעיצוב מטבח גינה יש מגוון יתרונות. המטבח מסייע להגדלת השטח אשר עומד לרשותנו אם אנו מעוניינים לארח. מטבח גינה מתוכנן באופן חכם, מאפשר הצללה והגנה מגשם ומרוחות – וכך הוא אינו עומד חשוף לפגעי מזג האוויר. ניתן לארח בו במצבים שונים וליהנות בו גם בימי שמש או כאשר יש רוח בחוץ. שילוב של פרגולה או שמשיה יעשו את כל ההבדל, כמו גם שתילת עצים מסביב לו. הכל שאלה של הגודל אשר עומד לרשותנו. השימוש בבישול באמצעות גריל גז הופך נוח יותר במטבח זה ועצם חווית הבישול משתדרגת. כדי ליהנות משלל היתרונות של מטבח גינה, חשוב לדעת כיצד לתכנן אותו בקפידה. הוא צריך להשתלב עם אופי החצר או הגינה שלכם, וגם להתאים לסקאלת הצבעים של הבית והסביבה החיצונית. איך תדעו באילו צבעים או מרקמים לבחור עבור המטבח שלכם? תמיד כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום שידע לסייע לכם מניסיונו.

בלי לוותר על הנוחות

מטבח גינה נועד לאירוח, ואי אפשר לארח ולבשל בו מבלי לעשות שימוש בברביקיו או מנגל. כיום קיימים סוגים שונים של תנורי גריל המיועדים עבור מטבחי גינה. גריל גז, בשונה מסוגי גריל אחרים העושים שימוש בפחם או גחלים – העבודה של גריל גז היא נקיה יותר ופשוטה יותר. שימוש בגריל גז מאפשר ניקיון ונוחות מירביים. הבישול עליו דומה מאוד מהבחינה הזו לבישול על כיריים במטבח. ניתן לשדרג גריל גז במגוון אופנים, כאשר אחד מהם הוא מכסה אשר מאפשר לבשר להתבשל בצורה עסיסית יותר ו"להוציא" את הטעם שלו. באשר לחומרים מהם עשוי גריל גז, כדאי מאוד לבחור בחומר איכותי כדוגמת נירוסטה או ברזל יצוק המכיל מערכת לניקוז השומנים. לאחר שבחרתם את הגריל הספציפי עבור מטבח גינה בגינתכם, חשוב להתאים את הגודל שלו לגינה עצמה או למרפסת כדי ליהנות מנוחות מירבית בעת השימוש.

 

מיקום נכון של המטבח

לא מספיק לבחור רק גריל גז המתאים לצורך שלכם בתוך מטבח גינה. חשוב מאוד למקם את המטבח באופן הנכון והנוח ביותר בתוך החלל אשר עומד לרשותכם. אל תתפשרו על הנוחות בתפעול המטבח, וקחו בחשבון גם שיקולים של עיצוב כמו הצבעים הדומיננטיים מחוץ לבית, הצבעוניות השולטת בגינה עצמה והאם אתם מעוניינים שהמטבח יבלוט או יטמע בתוך הגינה עצמה. מטבח גינה קטן מדי עלול שלא לענות על כל הצרכים שלכם באירוח, ואילו מטבח גדול בגינה קטנה יהיה לא נוח לאירוח.